Para tworzy jedno pole, rezonuje ze sobą i ma wzajemnie coś sobie uświadomić, coś dzięki sobie zrozumieć, ale bywa, że utkniemy w zakątku zakleszczonych emocji, i nie potrafimy się z tego wydobyć, a wszystko tylko idzie w coraz gorszą stronę.. czujemy , że nasze ciało zaczyna negatywnie reagować, a coś w środku nam podpowiada, że to tylko informacja, że cos w relacji nie działa, tak jakbyśmy sobie życzyli.

Nie dobieramy się przypadkowo, uzupełniamy z partnerem swoje nieuświadomione mechanizmy, które wzajemnie na siebie wpływając, niejako podkręcają sytuacje wydająca się bez wyjścia. Ona zawsze ma swój sens, czasem tylko wymaga chwili, żeby go dostrzec.
Mechanizm, wokół którego ciągle się poruszamy, zapisany jest w naszych bardzo starych przeżyciach, często rodowych, w komórkach ciała, naszym polu i sama wiedza jak się niego wydobyć, nie zawsze wystarcza.. Czasem potrzebne jest uwolnienie napięć z ciała, i to nie tylko u jednego z partnerów. Dlatego właśnie ta forma pracy wydaje nam się bardzo pomocna.

Praca z parą polega na tym, że w tym samym czasie, w dwóch osobnych gabinetach pracujemy z każdym z Was z osobna, ale tak naprawdę razem na Waszym wspólnym polu. W praktyce widać to wyraźnie, kiedy okazuje się, że w tym samym czasie, w dwóch gabinetach poruszane są te same emocje, odczucia w ciele, opowiadane te same historie, bez możliwości usłyszenia co dzieje się za ściana. Bywa, że w trakcie sesji poczujemy, że potrzebujecie zmienić terapeutę, wtedy dokonujemy zmiany miedzy gabinetami. W takiej sytuacji w ciągu jednej sesji będziecie pod opieka dwóch terapeutów, po to aby jak najpełniej dotrzeć, do blokujących Was emocji.

Podobnie jak w terapii na 4 ręce, bywają to sesje bardzo intensywne, często wyzwalają się głębokie emocje, z tego powodu bardzo dużą uwagę zwracamy na Wasze poczucie bezpieczeństwa, spokoju, zaufania.

Praca ta nie musi dotyczyć tylko i wyłącznie związku, może to być także trudna relacja z rodzicem, dzieckiem, ważną osobą z otoczenia czy przyjacielem.

Terapie taką wykonujemy zwykle raz na miesiąc lub nawet rzadziej, gdyż intensywność tej pracy wymaga czasu na przepracowanie tematu. Zwykle jest to jedna do trzech terapii.

Jeśli temat Cię interesuje- zadzwoń, udzielimy informacji 🙂