Czasem standardowa terapia nie wystarcza, bądź utknie w martwym punkcie.. Bywa, że zamrożenie emocji w ciele, trauma jest zbyt głęboko schowana, ale dopomina się o uwolnienie. Pomocna może być wtedy praca dwóch terapeutów, podczas jednej sesji, aby dostarczyć pacjentowi podwójnego wsparcia, a tym samym wspomóc proces.

Bywa tak, że problem jest na tyle skomplikowany, tak głęboko ukryty, że potrzebne są dwie energie- męska i żeńska, dwa spojrzenia, dwie intuicje oraz empatyczny dotyk dwóch terapeutów w jednym czasie.

Podczas takich sesji nie ma gotowego scenariusza jak one dokładnie przebiegają, nie można ich zaplanować. To Twoja dusza, ciało i umysł prowadzi przebieg tej terapii, zgodnie z tym, co jest potrzebne do uwolnienia problemu, napięcia.. Ponieważ bywają to sesje bardzo intensywne, często wyzwalają się głębokie emocje, z tego powodu bardzo dużą uwagę zwracamy na Twoje poczucie bezpieczeństwa, spokoju, zaufania. Jako terapeuci, staramy się jak najpełniej umożliwić Ci odreagowanie problemu, często poczucie go w ciele, uświadomienie go sobie, zintegrowanie… To wpływa na rozluźnienie mechanizmu, który często nie chce się od nas „odczepić”, jakbyśmy byli w niego uwikłani, zdarza się, ze przez całe życie odreagowujemy i przyciągamy do swojego życia podobne historie, niechciane sytuacje, zdarzenia, podobne związki, emocje. To właśnie jest polem naszej pracy na tych spotkaniach.

Terapie taką wykonujemy zwykle raz na miesiąc lub nawet rzadziej, gdyż intensywność tej pracy wymaga czasu na przepracowanie tematu. Zwykle jest to jedna do trzech terapii.

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na pytania.