
Aleksandra Szymańska
mgr fizjoterapii
terapeuta osteopatyczny
specjalista parapsychologii
–
„It is the object of a physician to find health, anyone can find disease”
A. T. Still
–
To pacjent prowadzi mnie w procesie przywracania go do jak największej równowagi psychofizycznej i każda terapia jest niepowtarzalnym, wyjątkowym procesem.
Konfrontując się z wieloma problemami mojego organizmu, zaczęłam poszukiwania na szkoleniach, poznając różne podejścia terapeutyczne, powoli odkrawając, że to nie wystarczy, że muszę sięgnąć głębiej – do pracy wewnętrznej. Dopiero tam znalazłam sporo ważnych “puzzli”, potrzebnych do głębszego zrozumienia. Odkrywam wciąż jak daleko trzeba się ze sobą „zapoznać” i pogodzić, żeby uwolnić wieloletni ból, zarówno ten fizyczny jak i psychiczny. Dzięki tym doświadczeniom łatwiej mi zrozumieć jak trudno jest być pacjentem, zrozumieć lęki, niepokoje i wątpliwości doświadczane w procesie leczenia. Jednak zawsze dostrzegam mądrość naszego ciała, które poprzez chorobę, chce nam pokazać ważne aspekty naszego życia.
Obserwuję pacjenta jako całość, zwracając uwagę na ciało i psychikę, z całą jego historią, z całym bagażem doświadczeń. Poszukuję przyczyn wywołujących chorobę , tak prowadząc terapię, aby dać organizmowi możliwość na jak najsprawniejsze przywrócenie równowagi. Ważne jest dla mnie także to, aby pacjent podczas wizyty czuł się komfortowo i bezpiecznie.
Swoją wiedzę aktualnie poszerzam studiując na Akademii Osteopatii.
W 2005 r ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, na wydziale Fizjoterapii .
Przebyte kursy:
- Osteopatyczne podejście do zaburzeń psychosomatycznych – Jakub Stępnik, Warszawa
- Mastercourse – Serce – Alaya Chikly, Akademia Osteopatii, Poznań
- Nowoczesna terapia kręgosłupa w aspekcie dysfunkcji narządów wewnętrznych – Marcin Szkolnicki, Wrocław
- Taping rehabilitacyjny – taping w rehabilitacji i sporcie, Łódź
- Współczesne metody diagnozy i leczenia tkanek miękkich- Jarosław Ciechomski, Poznań
- Anatomy Trains – Michael Jannson, Warszawa
- Stabilność – niestabilność. Kompensacyjne schematy ruchowe przy insufiencji systemów stabilizujących- Stanisław Legocki, Poznań